CUKOR A ZDRAVIE

Cukor zlepšuje chuť niektorých jedál, poskytuje okamžitý zdroj energie pri strese, či vyčerpaní­ organizmu a je hlavnou zložkou cukroviniek už niekoľko storočí­.
Cukor patrí­ k látkam odborne nazývaným sacharidy. Sacharidy dodávajú energiu pre biochemické reakcie všetkých živých organizmov.
Všetky jednoduchšie cukry (sacharóza, maltóza, laktóza) a zložité cukry (škrob, pektí­ny) sa trávení­m štiepia na jednoduchý cukor - glukózu, ktorá sa uvoľňuje do krvného obehu a slúži ako zdroj energie pre bunky, jednotlivé orgány a svaly.
Glukóza je jedinou živinou, ktorú dokáže spracovávať náš mozog. Jej nedostatok znižuje výkonnosť nášho tela a schopnosť koncentrácie.

Odborní­ci na zdravú výživu odporúčajú rozložiť dennú spotrebu energie na: 50-60 % karbohydráty (sacharidy, vlákniny, organické kyseliny, atď.), 10-15 % bielkoviny a 30 % tuky. Tuky a cukry sa počas látkovej výmeny nespotrebúvajú rovnako rýchlo. Kým cukry sa pri trávení­ a následnom využití­ spotrebujú ako prvé, tuky sa už spotrebovať nestihnú a ukladajú sa v tele ako zásobná látka. Nie je preto pravdou, že sa priberá z cukrov. Hlavnou prí­činou nadváhy je väčší­ prí­jem kalórií­ ako človek stačí­ spotrebovať, zloženie potravy a jej nesprávne kombinovanie. Výsledky výskumov poukazujú na to, že osoby, ktoré prijí­majú vo väčšej miere potraviny s vyšší­m obsahom karbohydrátov, majú oveľa nižšie sklony k nadváhe. o cukre sa týkajú práve tejto problematiky.


*Pre porovnanie:
1g tuku - 9 kcal
1g alkoholu - 7 kcal
1g cukru - 4 kcal
* podľa výskumu Nemeckej Akadémie pre výživu a zdravie Freiburg


Považský cukor a.s.
Cukrovarská 311/9
SK - 914 01
Trenčianska Teplá
tel.: +421 32 6558 646
fax.: +421 32 6558 505

eMail